Osoby prowadzące:

Magdalena Belling

Mateusz Brzeziński

 

Poprzez swój wygląd i zachowanie prezentujemy się w określony sposób - możemy zadziwiać, wzbudzać zaufanie, albo sprawiać wrażenie, że nam na niczym nie zależy.

Stare porzekadło jest nadal aktualne.

Nasze gesty, mimika, ton głosu, poruszanie się i wreszcie słowa, wpływają na budowę naszego wizerunku oraz na relacje z otoczeniem.

Ciało jest istotnym narzędziem, którym musimy nauczyć się posługiwać. Ale też należy pamiętać o zasadzie, że nasze ciało wpływa na umysł, a umysł na ciało.

Ci, którzy doskonale panują nad swoimi emocjami, posiadają świadomość własnego ciała, głosu, wrażenia wywieranego na innych - wygrywają!

To jak sami siebie widzimy, co na swój temat myślimy, czasami odbiega bardziej lub mniej od opinii innych- aby się tym różnicom przyjrzeć potrzeba nieco odwagi, dystansu do siebie i życzliwych Innych. Proponujemy w miłej i dyskretnej atmosferze oraz przy wykorzystaniu cudownego narzędzia jakim jest poczucie humoru, poprzyglądać się maskom i rolą, które przychodzi nam zakładać i grać. Nauczymy się korzystać z nich w świadomy sposób, zarządzać swoimi atutami i oswoić wady.

Spotkanie rozpoczyna się od rundki, w czasie której wszyscy przedstawiają swoją osobę pozostałym uczestnikom. Ta prosta forma wywierania wpływu na innych będzie ważnym elementem całego warsztatu. Następnie zaproponujemy „rozgrzewką aktora” w skład której, wchodzą komplety ćwiczeń fizycznych, połączonych z ćwiczeniami technicznymi na rozwijanie świadomości ciała i motoryki narządu mowy. Ćwiczenia wykonywane w grupie, przy pełnej samokontroli uczestników. Impostacja głosu, sposoby na pobudzanie rezonatorów w ciele, ćwiczenia na przeponie. Celem rozgrzewki jest przede wszystkim zintegrowanie grupy i wprowadzenie przyjemnej atmosfery do dalszej pracy.

W dalszej części warsztatu popracujemy w parach i małych grupach nad zwiększeniem świadomości dotyczącej wrażenia jakie każdy robi na innych, przyjrzymy się reakcją na stres, nauczymy prostych sposobów pokonania go, oraz zwiększymy kompetencje ułatwiające kierowanie swoim wizerunkiem.

 

 

 

 

Warsztat "Jak Cię widzą, tak Cię piszą" jest prowadzony przez parę trenerską dobraną na zasadzie przeciwieństw, dzięki czemu osiągnięto pełnię i jedność jak w chińskim znaku Yin i Yang, który opisuje dwie pierwotne i przeciwne, lecz uzupełniające się siły.

 

ONA:

Kobieta, matka, psycholog, wnosząca spokój, łagodność i zrozumienie dla wszystkich stanów jakie dopadają człowieka. W oczach wielu oaza spokoju i swobody z tendencją do przytrzymywania Tu i Teraz oraz zwolenniczka zaprzyjaźniania się z tzw. wadami.

 

ON:

Mężczyzna, aktor, tancerz, wokalista, człowiek „dynamit”, wulkan energii, popychający do sięgania po niemożliwe. W oczach wielu źródło niekończącej się energii i humoru z determinacją w osiąganiu celu oraz zwolennik wyciągania na światło dzienne wszelkich zalet.

 

Warsztat może ruszyć jak zbierze się grupa min. 10 osób, trwa weekend w sumie 12 godzin koszt 230 zł od osoby. 

Zapraszamy.